Dětský den 2023 v cirkusovém stylu 26.8.2023

MG-7433Letos jsme prázdniny v Oslavici zakončili velkým cirkusovým dětským dnem. Hřiště bylo stylově vyzdobeno. Měli jsme zde také krásnou maringotku. I pořadatelé se náležitě vyfikli a moc jim to slušelo.

Článek na webu Novinyvm.cz https://www.novinyvm.cz/23986-detsky-den-v-cirkusovem-stylu-v-oslavici.html

Malí soutěžící se po příchodu zapsali a dostali tak zápisový lístek. Jako každoročně, tak i letos, čekaly na děti různé disciplíny. Mezi jinými to bylo házení šipek na terče, poznávání geometrických tvarů, přenášení vajíčka, chůze na chůdách, slalom nebo skládání hlavolamu z puzzlí. Také nechybělo oblíbené střílení vzduchovkou na terč pod dohledem místních hasičů nebo srážení nádoby vodní stříkačkou. Pro rodiče byla připravena také balonková disciplína. Speciální soutěž byla připravena i pro nastávající prvňáčky. Úkolem bylo složit tričko, navlékat tkaničky nebo skládat pyramidu. Šlo jim to na výbornou. Aby dětem lépe utíkalo čekání na vyhlášení výsledků, mohly využít skákací hrady, které jsou vždy velmi oblíbené. Počasí nám vykouzlilo pravou letní atmosféru a tak jsme si všichni mohli užít předposlední prázdninovou sobotu, jak se patří. Pro všechny bylo připraveno výtečné rychlé občerstvení v podobě párku s chlebem nebo oblíbených bramborových hranolek s kečupem.


Poté se všichni přemístili na tenisové kurty, kde proběhlo vyhlášení výsledků. Díky velkému množství sponzorů byli odměněni nejen vítězové, ale vůbec všechny děti, které se akce zúčastnily a také rodiče, kteří nejlépe zvládli svoji soutěž. Výherci zlaté příčky v jednotlivých kategoriích si, jako každoročně, odnesli i nádherný dort.


Po vyhlášení výsledků se uskutečnilo vystoupení Kašpárka Kuby, který měl pro děti připravené zábavné vystoupení plné aktivit. Ti statečnější se ještě poté vydali na strašidelnou „stezku odvahy“ okolím Oslavice. Letos byla ještě strašidelnější než kdy jindy, protože přišla velká bouřka. Všichni účastníci se vrátili v pořádku.


Na závěr chceme poděkovat všem sponzorům, kterých se i letos sešlo mnoho. Děkujeme všem, kteří se jakkoliv na této akci podíleli. Dětem přejeme úspěšný a pohodový nový školní rok.

Autor: Za pořadatele akce Marie Šoukalová